TR | EN
Başkan
Başkan

Başkandan Mesaj


Saygıdeğer Sanayicilerimiz…

Büyüyen ve gelişen, ihracatta her gün yeni rekorlar kıran Türkiye’nin üretim üsleri organize sanayi bölgeleridir. Organize sanayi bölgeleri sayesinde ülkemizin üretim alt yapısı hızla değişmekte ve güçlenmekte, yalnızca 85 milyonluk Türkiye için değil, nüfusu 8 milyarı aşan dünya için üretim yapılmaktadır.

Kayseri Organize Sanayi Bölgemiz; 100 bine yakın işçinin çalıştığı, 1500’e yakın fabrikanın bulunduğu, yerli ve milli üretimle Türkiye’nin gücüne güç katan, Kayseri’nin üretim üssü olarak önemli bir görevi yerine getirmektedir. 1968 yılında kurulma çalışmaları başlayan ve 1973 yılında kabul gören kuruluş yasası ile Kayseri’nin ekonomideki yönünü değiştiren Kayseri Organize Sanayi Bölgemiz, aradan geçen 50 yıllık süreçte her yıl büyüme sağlamış, şehrimiz ekonomisini adeta sırtında taşır konuma ulaşmıştır.

Başlangıçta 10 milyon metrekare alan üzerinde kurulan ve 2004 yılında Hacılar Organize Sanayi Bölgesi ile birleşmenin ardından 22 milyon metrekareye ulaşan Kayseri Organize Sanayi Bölgemiz, tek parça büyüklük bakımından Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden birisidir. Hemen hemen her sektörde üretimin yapıldığı Kayseri Organize Sanayi Bölgemiz, mobilya ve çelik kapı sektörlerinde Türkiye'nin lideri konumundadır.

Böylesine önemli bir üretim merkezinin yönetiminde yer almak, şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı veren sanayicilerimize hizmet etmek, bizler için onur ve gurur vesilesidir. Tek gayemiz, sanayicilerimizin ihtiyaç duydukları hizmetleri en iyi şekilde onlara ulaştırmak ve üretimin önünü açacak projelerimizle Kayseri Organize Sanayi Bölgemizi daha fazla katma değer oluşturan, daha fazla ihracat yapan ve daha fazla istihdam sağlayan bir üretim merkezi haline getirmektir.

Kayseri Organize Sanayi Bölgemiz, şehrimiz ve ülkemiz için çok önemli bir değerdir ve bu değeri daha da iyi noktalara taşımak hepimizin şiarıdır. Bu anlamda yönetim kurulundaki arkadaşlarımla azami gayret gösterdiğimizden kimse kuşku duymamalıdır. Sanayicilerimizin omuzlarının üstündeki yükleri imkanlar dahilinde bir bir kaldıracağımızın, birlik beraberliğimizi daha da güçlendireceğimizin ve tüm enerjimizi daha iyisine ulaşmak için harcayacağımızın özellikle bilinmesini istiyorum.

Kayseri Organize Sanayi Bölgemizde; Kayseri ve Türkiye sevdasıyla üretim ve yatırım yapan tüm sanayicilerimize Yüce Allah’tan hayırlı işler ve bol kazançlar nasip etmesini niyaz ediyorum. Üretmek için alın teri döken on binlerce çalışanımıza da kolaylıklar diliyorum.

Saygı ve selamlarımla…

Mehmet YALÇIN
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı