24 Kasım öğretmenler Günü münasebetiyle Kayseri OSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde ( METEM ) görev yapan yöneticiler ve öğretmenlerle, Kayseri OSB Bölge Müdürlüğü’nde bir araya gelindi.

Toplantıya, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir NURSAçAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun FEYZİOĞLU, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay DEMİR, OSB Yönetim Kurulu üyeleri Seyhan ARİFOĞLU ve özer BOSTANCI, Okul Müdürü Orhan BAYAR, OSB Bölge Müdürü Ali YAPRAK, Bölge Müdür Yardımcısı Adil öZHAN ve birim müdürleri katıldı.

Toplantıda, günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yapan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir NURSAçAN;

çocuklarımızın - gençlerimizin yetişmesinde önemli rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren tüm öğretmenlerimizin “ 24 Kasım öğretmenler Günü “ nü kutluyorum. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine ulaşmasında, kaliteli ve bilimsel yöntemlerle ilerlemesinde ve gelişmesinde öğretmenlerin rolü büyüktür. öğretmen, eğitimin temel taşlarındandır.

İyiyi, güzeli, doğruyu, helali, haramı, sevgiyi, şefkati, merhameti, Allah ve Peygamber sevgisini, anaya-babaya-büyüklere ve öğretmenine sevgi ve saygıyı öğrettikleri sürece öğretmenlik bir peygamber mesleğidir. Yani, öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir. Vatanına, bayrağına, milletine, değerlerine sahip iyi bir nesil, ancak öğretmenler sayesinde elde edilir.

Cenab-ı Hak Ayet-i Kerime’de;

“ Yaratan rabbinin adıyla oku “

“ Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu ?

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa;

Hadis-i şerifinde “ İki günü eşit olan zarardadır “,

Hazreti Ali R.A.’a nispeten söylenen bir sözde;

“ Bana bir harf öğretenin kölesi olurum “

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy;

Bir baksana gökler uyanık, yer uyanıktır.

Dünya uyanıkken uyumak, maskaralıktır.

Yunus emre;

İlim ilim bilmektir,

İlim kendin bilmektir,

Sen kendini bilmezsin,

Ya nice okumaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’te;

“ öğretmen bir kandile benzer, Kendini tüketerek başkalarına ışık verir “

Demek suretiyle ilmin, bilimin, öğrenme ve öğretmenin, insana yararlı olmanın ne kadar önemli olduğunu belirtmektedir, dedi.

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü  Tuncay DEMİR ve  METEM Okul Müdürü Orhan BAYAR’ın  konuşmalarının ardından, katılımcılara gül ve kitap hediye edildi.Shared: