Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde "Sektörel Toplantılar" kapsamında Mobilya /Ahşap ve Tekstil sektörlerine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (Kayseri OSB) gerçekleştirilen toplantıda Mobilya /Ahşap ve Tekstil sektörlerinin temsilcileri sorunlarını, çözüm önerilerini ve yeni yapılabilecek projeleri değerlendirdi. 

Toplantının açılışında konuşan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, "Sektörel Kümelenme, Ar-GE ve İnovasyon'un sanayimizin ve ülkemizin gelişmesi, uluslararası rekabet ortamına uyum sağlayabilmesi için çok önemli. ülkemizin dış odakların her türlü oyunlarına karşı durabilmesinin yolu içerde yardımlaşma, dayanışma, komşuluk ve Ahilik Kültürünü yeniden canlandırmalıyız" dedi. 

Sanayi sektörünün bir değişim içerisinde olduğunu belirten Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, tamamen vazgeçilmesi mümkün olmayan geleneksel üretim süreçlerinin, bilişim teknolojilerinde yaşanan ilerlemeyle geliştirilmesi gerektiğinden bahsetti.

Toplantının son bölümünde Kayseri OSB faaliyetleri ve devam eden projeleri hakkında görsel sunum yapan Nursaçan, sunumun sonunda kümelenme çalışmalarının devam edeceğini belirterek, sanayicilere bol ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu. Shared: