Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, devlet adamı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde, minnet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh, dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni  milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir.

‘’ Büyük liderler için kuşkusuz matem değil ; fikirlerine sadakat gereklidir.’’ Fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmeliyiz.
Bu düşünce ve duygularla, Gazi  Mustafa Kemal  Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.
Ruhları şad,  mekanları cennet olsun.

 

Tahir NURSAçAN

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı


سهم: